Mark Zuckerberg

transport.jadę.com.pl http://www.haftinaatelier.pl/home/szaty-liturgiczne/

Mark Zuckerberg swoim pomysłem zrewolucjonizował cały internet i z całkowitą pewnością można powiedzieć, że jest twórcą jednego z największych hitów XXI wieku. To właśnie on stworzył Facebooka i jednocześnie stał się najmłodszym miliarderem na świecie.

miastokobiet.net.pl

Mark Zuckerberg studiował na Uniwersytecie Harvarda. Będąc jeszcze studentem, w ramach realizacji jednego z projektów, wraz z grupą swoich znajomych zaprojektował i uruchomił serwis on-line TheFacebook. W ramach tego serwisu jego zalogowani uczestnicy mogli publikować wiadomości tekstowe oraz zdjęcia. Popularność serwisu, który po pewnym czasie zmienił nazwę na Facebook, szybko rozeszła się poza mury Harvardu i w ciągu kilku lat zawładnęła całym światem.

Obecnie Facebook jest największym serwisem społecznościowym na świecie, a jego twórca należy już do najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych oraz na świecie. Majątek Zuckerberga jednak wciąż rośnie, a korporacja Facebooka stale się powiększa. W 2012 roku Zuckerberg zdecydował się na zakup innego znaczącego portalu społecznościowego – Instagrama.